Titulní strana » O společnosti

O společnosti

Svoji první firmu založil Walter Eckold v roce 1936 ve Wernigerode po svém odchodu z letecké firmy Junkers. Po válce firma přesídlila v roce 1948 do St. Andreasbergu, kde je doposud. V roce 1957 založil první pobočku ve Švýcarsku – ECKOLD AG, která byla zaměřena na vývoj a světový obchod, později i vlastní výrobu některých strojů ECKOLD.

Obchodní činnost firmy:
Obchodní společnost ECKOLD & VAVROUCH, spol. s r.o. navazuje na tradice mateřské firmy a v souladu s jejím strategickým plánem prodává nejen stroje ECKOLD, ale i strojírenské zboží dalších firem. V současnosti v zastoupení nabízíme sortiment těchto firem:

  • FARROS Grinding GmbH (dříve FARROS BALTTER) ze Švýcarska, která se specializuje na výrobu brusek na povrch plechových nádrží a zásobníků,
  • ALMI BV z Holandska, která vyrábí stroje na úpravu konců trubek,
  • TRACTO-TECHNIK GmbH německý výrobce ohýbaček trubek a profilů,

Dále nabízíme široký sortiment plynových vzpěr a olejových tlumičů.

Nejnověji se naše nabídka rozšířila o membránová dmychadla, provzdušňovací elementy, biofiltry MATALA a elektromagnetické ventily. Toto zboží dodáváme nejen do České republiky, ale i do celé Evropy.

Obchodní činnost firmy je tedy rozdělena na tři hlavní skupiny:

  • stroje: na tváření a spojování plechu, na ohýbání trubek a profilů, speciální brusky
  • plynové pružiny: tlačné, tažné, blokovatelné, dvoupístové, teleskopické a olejové tlumiče
  • dmychadla a příslušenství: biofiltry, solenoidové ventily a další příslušenství pro výrobce čističek odpadních vod a pěstitele ryb

Po téměř čtvrtstoletí od založení firmy jsme se přestěhovali do nového, většího a moderního areálu RDParku, který najdete na ulici Trnkova 117 F v Brně-Líšni.

Už několik let jsme hledali vhodnou budovu, která by lépe vyhovovala našim zvyšujícím se potřebám. Podmínkou bylo především propojení kanceláře a skladu.

Nyní se nacházíme v novostavbě v bývalém areálu Zetoru. Naše nová provozovna odpovídá moderním standardům – stavba je energeticky úsporná a využívá starou průmyslovou plochu – brownfield. Přímo vedle se nachází nová budova České televize Brno.

Vize firmy:
V souladu s vizí pana Hartmuta Eckolda chceme zastupovat a prodávat zboží více firem se strojírenským zbožím, zvyšovat obrat a dále stabilizovat firmu.

Na spolupráci právě s Vámi a Vaší firmou se jménem zaměstnanců těší ing. Martin Vavrouch, jednatel firmy

Kategorie katalogu

Kontakty

Adresa provozovny:
ECKOLD & VAVROUCH, spol. s r.o.
Trnkova 117F
628 00 Brno

Stroje a zařízení:
tel./fax: +420 545 241 836
E-mail: eckold@volny.cz
Mobil: 603 255 380

Dmychadla a příslušenství:
Tel./fax: +420 545 241 836
E-mail: cov@eckold.cz
Mobil: 734 621 181

Plynové vzpěry:
Tel./fax: +420 545 211 582
E-mail: pv@eckold.cz
Mobil: 734 621 180